Piec, czyli płeć, 24.08.2020

 

35-latek zaatakował stoisko „Zmień piec” we Wrocławiu. Fundacja tłumaczy: Nie chodzi o zmianę płci

 

Agresywny mężczyzna kopnął stoisko akcji „Zmień piec”, rozstawione w niedzielę przed jednym z kościołów we Wrocławiu. – Wygląda na to, że facet myślał, że propagujemy zmianę płci. Bardzo dużo osób odczytuje hasło „Zmień piec” jako „Zmień płeć” – komentuje prezes Fundacji Plastformers Bruno Zachariasiewicz.

Fundacja Plastformers

 

Akcja „Zmień piec” to element realizowanej przez wrocławski ratusz kampanii „Wrocław bez smogu”, zachęcającej do stosowania bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań.

Stoisko z hasłem „Zmień piec” rozstawiono w niedzielę przed kościołem św. Michała Archanioła we Wrocławiu. – W pewnym momencie podjechał mężczyzna na rowerze. Powiedział głośno: „to nawet tutaj, pod kościołem, stoicie?!”. Nawet nie dał powiedzieć słowa i wymierzył kopniaka w stoisko. Siedziałem wtedy na ławce z komputerem i spadło to na mnie – mówi portalowi Gazeta.pl Bruno Zachariasiewicz, prezes Fundacji Plastformers.

Jak dodaje, nic mu się nie stało. Straty też okazały się niewielkie – komputer został jedynie porysowany.

„Zmień piec”. Atak na stoisko we Wrocławiu

– Jestem w szoku, że do tego doszło. Wygląda na to, że facet myślał, że propagujemy zmianę płci. Bardzo dużo osób odczytuje hasło „Zmień piec” jako „Zmień płeć”. A być może trafiłem na człowieka, który i tak zaatakowałby kogoś innego i nie było ku temu żadnych głębszych przyczyn? – zastanawia się Bruno Zachariasiewicz.

– Jeszcze tego samego dnia rano podszedł do mnie inny pan, zareagował agresywnym tonem. Powiedziałem, żeby uważnie przeczytał napis. Roześmiał się, przyznał się do błędu i przeprosił – dodaje prezes fundacji.

Sprawa została już zgłoszona na policję. Zakwalifikowano ją jako wykroczenie.

 

 

gazeta.pl

%d blogerów lubi to: