Sondaż PBS, 23.05.2020

 

Sondaż prezydencki. Andrzej Duda notuje spadek, dwucyfrowy wynik Krzysztofa Bosaka

23.05.2020

 

Andrzej Duda prowadzi, ale jego przewaga nad konkurentami topnieje. O drugie miejsce i wejście do drugiej tury walczy Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia – wynika z sondażu przeprowadzonego przez PBS dla „Gazety Wyborczej”.
Wybory prezydenckie. Sondaż: Andrzej Duda z 35 proc. poparciaFoto: Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Andrzej Duda

Do niedawna większość badań pokazywała zwycięstwo urzędującego prezydenta w pierwszej turze. W najnowszym sondażu Andrzej Duda może liczyć na 35 proc. poparcia. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z poparciem 21 proc. respondentów, ale tuż za nim znalazł się Szymon Hołownia ze zbliżonym rezultatem 19 proc.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Krzysztof Bosak (13 proc.), Robert Biedroń (8 proc.) oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (5 proc.).

Sondaż został przeprowadzony przez PBS dla „Gazety Wyborczej” w dniach 19-20 maja 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 706 dorosłych Polaków.

To kolejne badanie pokazujące spadek notowań Andrzeja Dudy. W czwartek pojawił się sondaż Kantar, w którym prezydent zanotował spadek o 20 pkt proc. Z wewnętrznych sondaży Prawa i Sprawiedliwości wynika, że może on przegrać w II turze z Rafałem Trzaskowskim.

Jaka jest przyczyna? Prof. Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego w rozmowie z Onetem wskazuje m.in. na reakcję obozu rządzącego na kryzys koronawirusowy.

 

onet.pl

%d blogerów lubi to: