Putin kłamie jak PiS, jak Kaczyński

Poseł Dariusz Rosati skrytykował zachowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości po słowach rosyjskich polityków odnośnie polityki historycznej.

– Przewodniczący rosyjskiej Dumy żąda od Polski przeprosin za współpracę z Hitlerem. O pakcie Ribbentrop-Mołotow ani słowa. Oto skutki PiS-owskiego wstawania z kolan w polityce zagranicznej. Trzeba szybko odsunąć od władzy tych zakompleksionych nieudaczników. Zanim będzie za późno – komentuje Rosati.

Poseł Platformy Obywatelskiej wypowiedział się także na temat braku reakcji prezydenta Andrzeja Dudy, który nie odniósł się jeszcze do sprawy.

– To, że pan Andrzej Duda nie dorósł, to już wiemy. Ale niech odpowie w imieniu Polski, innego prezydenta nie mamy. Z Moskwy od 100 lat płyną kłamstwa na temat historii najnowszej: od pokój miłujących Lenina i Stalina, przez Katyń, do obecnych bredni Putina. Rosyjska polityka fałszowania historii to metoda osłabiania i dzielenia Zachodu. Niestety rząd PiS, skłócony z Unią Europejską, za słaby na reakcję.

Więcej o fałszerstwie Putina tutaj >>>

– Jaką pozycję zajmuje prezydent wobec anty-polskich wypowiedzi Putina? Pozycję zjazdową! – napisał na Twitterze o Dudzie dzienikarz Konrad Piasecki (TVN24).

Tomasz Lis (Newsweek): Gdy Anodina ogłosiła swój raport PiS wrzeszczał – jakim prawem Tusk jest na nartach. Gdy Polskę atakuje Putin, pozycja zjazdowca jest pożądanym stanowiskiem zajętym przez polskiego prezydenta”.

Przemysław Szubartowicz (publicysta, wiadomo.co): Pan Duda oczywiście ma w nosie podśmiechujki, że Putin wali w Polskę jak w bęben, a on sobie szusuje w przerwie świątecznej. Dramatem Polski jest to, że wyborcom nie przeszkadza łamanie konstytucji, dyplomacja leżąca na dnie, zhańbienie funkcji prezydenta. Znieczulica moralna”.

Janusz Lewandowski (europoseł): „Polska PiS jest jak pochyłe drzewo na które nie tylko Putin wskoczy. Polityka uwięziona w obsesjach Kaczyńskiego to fatalne osamotnienie niegdysiejszego partnera Berlina i Paryża w Trójkącie Weimarskim”.

Kmicic z chesterfieldem

2019. To był rok zamachów: oburzającego na praworządność, morderczego na klimat, wstrętnego na prawa osób LGBT, smutnego na edukację, absurdalnego na historię i prawdę. Ale budziła się też nadzieja niesłusznie nazywana matką głupich. Możesz pomóc nadziei wspierając wolne media.

Jest późny wieczór 12 grudnia 2019. Na stronie Sejmu pojawia się ustawa dyscyplinująca vel kagańcowa. Rzucam okiem, jest jeszcze gorsza niż się spodziewaliśmy. Trzeba zareagować natychmiast, bo OKO.press próbuje łączyć ogień z wodą, czyli analityczną uwagę z szybkością mediów.

Wybieram art. 9d., szczególnie bezwstydny. W kwadrans graficzka Hanka Szukalska, jedna  z osób mniej widocznych (pisze rzadko), ale kluczowych dla OKO.press, tworzy mema z cytatem wpisanym w twarz Zbigniewa Ziobry. Doskonały prawda?

Więcej >>>

Magdalena Adamowicz, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, apeluje teraz o zaprzestanie ataków na marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. Jak sama przyznaje, nowa fala hejtu może doprowadzić do kolejnych tragedii.

“Oszczerstwa mają rozbudzić nienawiść. Ta nakręca spiralę mowy nienawiści. W…

View original post 1 463 słowa więcej

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s