Prezydent RP Małgorzata Kidawa-Błońska. Coraz bardziej realne

Telewizja Republika zrobiła na Twitterze sondę z pytaniem, na kogo, Andrzeja Dudę czy Małgorzatę Kidawę-Błońską, w drugiej turze wyborów użytkownicy oddaliby swój głos. Z miażdżącą przewagą wygrała kandydatka PO. – Wyniki sond bardzo często znacząco różnią się od wyników sondaży wykonywanych przez agencje badawcze – napisała chwilę później telewizja.

Telewizja Republika zrobiła na Twitterze sondę z pytaniem „Jeśli druga tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się między Andrzejem Dudą i Małgorzatą Kidawą-Błońską, na kogo oddasz głos?”. W głosowaniu wzięło udział 6 528 osób, a wyniki z pewnością zaskoczyły, bowiem wynika z nich, że w drugiej turze wygrałaby kandydatka Platformy Obywatelskiej z wynikiem 63,5 proc.

Telewizja Republika odniosła się do wyników pisząc, że „wyniki sond bardzo często znacząco różnią się od wyników sondaży wykonywanych przez agencje badawcze”.

„Trzeba to anulować, bo przegramy”

Pod wynikami sondy pojawiły się komentarze użytkowników Twittera. „Trzeba to anulować, bo przegramy”, „Głosowałem na obecnego Prezydenta, ale uważam, że stracił mój mandat. Nie ma również innego kandydata który mógłby otrzymać moje poparcie”, „Sonda wypuszczona w Niedzielę, na 3 godziny, kiedy chrześcijanie świętują i spotykają się z rodziną, to słabe” – piszą komentujący.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s