Pigułka arszeniku PiS

O łamaczu konstytucji – Dudzie obłudzie >>>

„Według mecenasa Jacka Dubois podczas uroczystości mogło dojść do nadużycia prawa z art. 231 dotyczącego przekroczenia uprawnień. Rządzący podjęli decyzję, która mogła narazić życie i zdrowie ich samych oraz innych obywateli. To samo dotyczy policji: doszło do niedopełnienia obowiązków” – napisał na Twitterze poseł KO Michał Szczerba. A chodzi oczywiście o dzisiejsze obchody 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej, o czym we wpisie: „Kaczyński i jego dwór łamią zasady, a policja ma to w dudzie >>>”.

Także na Twitterze do sprawy odniosła się stołeczna Komenda Policji: – „W związku z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. Podobnie, jak prowadzący relacje dziennikarze”.

Oburzenia tym „tłumaczeniem” nie kryli internauci: – „Ale prawo jest dla malutkich, szarych obywateli, a nie Polaków pierwszego sortu”; – „A prezes TVP i obok schowany doradca zarządu TVP to jakie zadania tutaj wykonują?”; – „Ci sami ludzie, którzy dziś zlekceważyli wszelkie obostrzenia jeszcze wczoraj nawoływali do zostawania z domu i izolacji. Co więcej za takie zachowanie jak dziś szaremu obywatelowi grozi nawet kilka tysięcy PLN kary”.

Sprawę komentowali też dziennikarze. – „Władza, zwłaszcza dzisiaj, powinna dać przykład reszcie społeczeństwa siedzącej w domach, że wymaga najpierw od siebie. Zachowuje standardy bezpieczeństwa, dystansu, chodzi w maskach. Hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej należało oddać tak, aby te rzeczy się nie wykluczały” – napisał Marcin Makowski z „DoRzeczy” i wp.pl.

Jacek Czarnecki sarkastycznie zauważył: – „Zaraz się okaże, że nie tylko nie było to spotkanie służbowe, ale że żadnego spotkania nie było. Wszyscy przyszli tam – jak przewidują przepisy pojedynczo, nikt koło nikogo nie stał. I tylko dziennikarze ustawieni pod linijkę złamali przepisy, bo się zgromadzili”.

Kmicic z chesterfieldem

Zaraza koronawirusa pozwala władzy PiS w dalszym dewastowaniu Polski.

Postanowienie TSUE o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie zostanie przyjęte przez polskie władze do wiadomości.

Morawiecki skierował postanowienie TSUE do Trybunału Konstytucyjnego, który nie jest żadnym Trybunałem, a przybudówką partyjną.

Tak samo zadziałała inkryminowana Izba Dyscyplinarna, skierowała w swojej sprawie wniosek do TK. Jest to jawne podważanie Traktatu unijnego.

Myślenie PiS jest takie, iż Bruksela zajęta koronawirusem, nie zauważy bezprawia w Polsce. A jak zauważy, machnie rękę.

Prędzej czy później Unia nas wykopie, władzy PiS będzie to wygodne, bo pozwoli zaprowadzić swój zamordyzm.

Czy Polacy pogodzą się z antypolską władzą PiS. Wątpię. Prorokuję, że dojdzie – jak w czasach PRL – do buntu społecznego, znowu zostaniemy jako państwo zmarginalizowani dla wygody miejscowych satrapów.

Prezes Izby Dyscyplinarnej Tomasz Przesławski (na zdjęciu) sprzeciwia się wezwaniu I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf do zaprzestania pracy przez sędziów tej izby. Sędzia Małgorzata Bednarek z Izby…

View original post 653 słowa więcej

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s