Kaczyński sfałszuje, jak może sfałszować wybory

Ludwik Dorn skomentował pomysł partii rządzącej, który zakłada możliwość przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego w czasie majowych wyborów prezydenckich. – Ma zapewnić panu Kaczyńskiemu, Prawu i Sprawiedliwości, możliwość sfałszowania wyborów, gdyby nie wszystko poszło po myśli obozu władzy – stwierdził polityk.

Więcej Ludwika Dorna >>>

Reporterzy wolne-media.pl odwiedzili dom Jarosława Kaczyńskiego i sprawdzili gotowość tego polityka do wzięcia udziału w majowych wyborach prezydenckich.  Kontrolę zakłócił jednak mężczyzna będący aktorem filmu „Smoleńsk”.

Interweniujący człowiek jest najprawdopodobniej prywatnym ochroniarzem prezesa. Twierdzi tak przynajmniej poseł Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej.

Wymiana zdań z ochroniarzem nie zatrzymała jednak pracy dziennikarskiej. Reporterzy odkryli, że polityk nie posiada przy swoim domu skrzynki pocztowej. Narusza to przepisy obowiązującego w Polsce Prawa Pocztowego.

Karze pieniężnej podlega, kto nie realizuje obowiązku umieszczenia oddawczej skrzynki pocztowej” – czytamy w artykule 127. ustawy o Prawie pocztowym. Wysokość przywołanej kary to od 50 zł do nawet 10 tys. złotych (!).

Po dyskusji dziennikarze dowiedzieli się, że rolę skrzynki pełni dziura w bramie…, która jest niewymiarowa, bo ma wymiary wynoszące 180mm/15mm.

Wymiary skrzynek reguluje rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie oddawczych skrzynek pocztowych (3 kwietnia 2014 r.).

Wymiary otworu powinny wynosić 230mm/30mm (u prezesa są mniejsze).

To jednak nie wszystko, bo również wysokość płotu wzbudziła zainteresowanie. Wysokość ogrodzenia jest mniejsza niż 1,8 m; mimo to znajdują się na nim kolce. Jest to niezgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie…

Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione” – czytamy w artykule 41.

Pod koniec nagrywania materiału dziennikarze zostali odwiedzeni przez policjantów, którzy – jak sami zapewnili – rutynowo patrolowali teren w pobliżu rezydencji…

Reporterzy poinformowali funkcjonariuszy o możliwym naruszeniu przepisów prawa.

Kmicic z chesterfieldem

Rząd Morawieckiego kompletnie sobie nie radzi z zarazą koronawirusa. To nie dziwi, ale nie możemy pozwolić, aby umierać za pokraków Kaczyńskiego.

Jarosław Gowin chce zrobić jakiś deal z Borysem Budką. W polityce nigdy nie mówi się „nigdy”, ale to co widać, jest szyte zbyt grubymi nićmi.

Dowiemy się, co jest szykowane, niemniej Kaczyński przygotował jakąś zasadzkę i wygląda to na psychologiczną grę w dobrego i złego policjanta.

– Główny temat dzisiejszej rozmowy to będzie projekt zmiany Konstytucji, który przedstawiło Porozumienie kilka tygodni temu – stwierdził Jarosław Gowin w rozmowie z Konradem Piaseckim w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

– Będę dzisiaj namawiał partnerów z Koalicji Obywatelskiej do tego, żeby podjąć osobne rozmowy na temat planu Sośnierza, planu jak najszybszego odmrażania polskiej gospodarki przy równoczesnym zapewnieniu wszystkich, bardzo wyśrubowanych, ostrych standardów antyepidemicznych – mówił dalej.

Jest to typowe bleblanie w stylu Gowina.

Pierwszy raz od początku wybuchu epidemii w Polsce liczba nowych zakażeń przekroczyła…

View original post 943 słowa więcej

 

Jeden komentarz na temat “Kaczyński sfałszuje, jak może sfałszować wybory”

  1. Dorn to mądry facet, poza tym jako dawny „trzeci bliźniak” dobrze zna Prezesa Jarosława. Mimo wszystko nie chce mi się wierzyć w fałszowanie wyborów. Opozycja zadba o ściągnięcie obserwatorów międzynarodowych i zapewne powrzuca ludzi do komisji liczących głosy. Poza tym zawsze ktoś może „puścić parę z ust” dziennikarzom. Ale kto wie.
    Ja stawiam na to, że nie będzie wyborów w maju. Choćby z powodów organizacyjnych. Poza tym dochodzi groźba licznych protestów wyborczych (do wielu osób te pakiety nie dojdą, a zagranica?). Nie wiadomo też jeszcze co zrobi Porozumienie Gowina.
    Wybory korespondencyjne mogą być zwykłym tematem zastępczym odwracającym uwagę od tego co realnie się dzieje w kraju (służba zdrowia, przedsiębiorcy, DPSy, biurokratyczne „tarcze” itd.)
    Pozdrawiam!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s