Szmirowaty Ziobro, szmirowaty Jaki. Byle co

Patryk Jaki ponownie zabrał głos w imieniu Solidarnej Polski ws. kryzysu w Zjednoczonej Prawicy. „Nieprawdziwe są informacje o naszych „żądaniach” „nowych stanowisk”. Zgodziliśmy się oddać Ministerstwo Środowiska” – napisał. W jego zapewnienia nie dowierza europosłanka PiS Beata Mazurek. „Oddajecie MŚ [Ministerstwo Środowiska – red]? Tak bezinteresownie? Nie wierzę” – napisała.

Europoseł PiS Patryk Jaki (należy do Solidarnej Polski, dostał się do europarlamentu ze wspólnej listy klubu PiS) zamieścił na Twitterze dwa wpisy, w których skomentował poniedziałkową naradę kierownictwa PiS w sprawie dalszych losów Zjdnoczonej Prawicy. Po zakończeniu rozmów poinformowano jedynie, że „zapadły decyzje o decydujących rozstrzygnięciach”, ale nie podano szczegółów. Nie wiadomo, czy koalicja zostanie utrzymana i czy Zbigniew Ziobro zostanie na stanowisku ministra sprawiedliwości.

Jaki o negocjacjach: „Zgodziliśmy się oddać Ministerstwo Środowiska”. Mazurek nie dowierza

Patryk Jaki stanął w obronie Zbigniewa Ziobry i poinformował, że „parlamentarzyści Solidarnej Polski przez 5 lat głosowali tak jak PiS w 99,9% głosowań” i „walczyli w pierwszej linii w najważniejszych bitwach”. W kolejnym wpisie odsłonił kulisy rozmów negocjacyjnych, które Solidarna Polska toczyła w ostatnich tygodniach z przedstawicielami PiS i Porozumienia przed spodziewaną rekonstrukcją rządu (chodziło m.in. o zmniejszenie liczby resortów i rozdzielenia ich na nowo między koalicjantów).

Nieprawdziwe są informacje o naszych ‚żądaniach’ ‚nowych stanowisk’. Zgodziliśmy się oddać Ministerstwo Środowiska (mimo gwarancji w umowie koalicyjnej). Wszystko było ustalone, co potwierdził szef klubu PiS. Minister Zbigniew Ziobro nie mógł się tylko zgodzić na taką ustawę o ‚bezkarności’, ale idziemy dalej

– napisał Jaki, potwierdzając tym samym medialne doniesienia, że z dwóch resortów, nad którymi dotychczas miała władzę Solidarna Polska, w nowym rządzie miał jej zostać tylko jeden (resort sprawiedliwości).

Słowa Jakiego podważyła europosłanka PiS Beata Mazurek. „Hej, oddajecie MŚ [Ministerstwo Środowiska]? Tak bezinteresownie? Nie wierzę. A może za coś? Więc pytam, za co?” – napisała. Patryk Jaki do tego pytania jeszcze się nie odniósł.

„Inny zakres obowiązków” dla Ziobry? Spotkanie z Kaczyńskim prawdopodobnie we wtorek

Po tym, jak rozpoczął się kryzys koalicyjny, nie jest pewne, czy Solidarna Polska „obroni” którykolwiek z resortów. Wiadomo, że Zbigniew Ziobro ma spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim, a na tym spotkaniu mają mu zostać przedstawione „twarde warunki”. Z informacji Marcina Makowskiego z Dorzeczy.pl i Wp.pl wynika, że spotkanie Kaczyński-Ziobro ma się odbyć we wtorek. Zasugerował on także, że Ziobrze ma zostać przestawiona propozycja „innych obowiązków w rządzie”.

„Podczas rozmowy ma paść ustawowe ultimatum oraz przedstawiony inny zakres obowiązków w rządzie. Jeśli nie uda się porozumieć, rząd może się rozpaść. Przynajmniej tak słyszę od polityków zaznajomionych z negocjacjami” – napisał dziennikarz.

Więcej >>>

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s