Zabijanie Giertycha, zabijanie Polski i orangutan Suski na osłodę

Najwięcej przypadków zanotowano w województwach: mazowieckim (1485), małopolskim (1254), wielkopolskim (1058).

Więcej o rekordowym wzroście zarazy >>>

Polityk PiS Marek Suski skomentował sprawę pobicia operatora stacji TVP Info. Pracownik mediów został pobity w czwartek wieczorem, kiedy kręcił materiał nt. Ryszarda K. – jednego z mężczyzn zatrzymanych tego dnia przez agentów CBA.

Tego rodzaju zdarzenie można oceniać tylko jednoznacznie, to bandytyzm i agresja. Operator był w pracy i wykonywał swoje obowiązki, gdy został napadnięty. Jak widać, przestępcy są niestety wśród tych, którzy uważani są za wielkich biznesmenów” – stwierdził Suski w rozmowie z portalem internetowym TVP Info.

Niestety właśnie taką mieliśmy RP, gdzie przestępstwa, przemoc i korupcja dominowały nad uczciwością, prawością i rzetelną pracowitością. Na szczęście teraz to się zmienia. Rząd PiS rozlicza różnych ludzi, którzy są nieuczciwi, a sądy przy niezbitych dowodach pociągają ich do odpowiedzialności. Rozliczani będą nawet znani i bogaci” – zapowiedział bliski stronnik prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Rozmówca TVP dodał, że w obronie pobitego powinni stanąć wszyscy dziennikarze.

Według informacji TVP Info, pobicia dopuścić miał się syn Ryszarda K., który rzekomo uderzył i kopnął zaskoczonego pracownika Telewizji Polskiej.

– Roman Giertych znalazł dokumenty obciążające najważniejsze osoby w państwie – powiedział w rozmowie z reporterem TOK FM Szymonem Kępką mec. Jacek Dubois. Prawnik opisał również, jak miało wyglądać przesłuchanie Giertycha w szpitalu.

Więcej o zabijaniu Giertycha >>>

Giertych, znany adwokat, były wicepremier, ma odpowiadać za przywłaszczenie i wyprowadzenie 92 mln zł z deweloperskiej firmy Polnord. Poznańska prokuratura postawiła mu te zarzuty w piątek po południu w szpitalu w Warszawie. Giertych milczał, nie odpowiadał na pytania. Jego obrońcy twierdzą, że był pozbawiony świadomości. Zdaniem prokuratury Giertych symulował.

Ani afery i skandale, ani kontrowersyjne i mocno krytykowane reformy, ani opozycja nie były w stanie zatopić Zjednoczonej Prawicy. Sztuki tej może dokonać epidemia koronawirusa, jeśli rząd Mateusza Morawieckiego błyskawicznie nie odzyska kontroli nad sytuacją w kraju i nie pokaże Polakom, że mogą zawierzyć mu swoje zdrowie i życie.

Więcej o plajcie covidowej PiS >>>

Tkwimy w pandemii po uszy już ósmy miesiąc. O tym, jak obóz rządzący radzi sobie z koronawirusem, jaką skuteczną strategię opracował, jak bujał nas i mamił, jak narzucając nam reżim sanitarny pokazywał jednocześnie, że sam ma go gdzieś, napisano już wiele. Tak myślę sobie, że szkoda mi czasu i brak chęci, by znowu ten temat wałkować.

Jednak jest w Polsce instytucja, która dla wielu moich krajan stanowi najwyższy autorytet i co by nie powiedziała, to bardziej święte od przeciętnego Świętego. To Polska Instytucja Kościelna. Czym jest ona dzisiaj dla umęczonego zarazą ludu? Czy zdała egzamin, stała się wsparciem, oparciem? Czy uniosła ten krzyż w postaci koronawirusa i moralnej odpowiedzialności za swoje polskie owieczki?

Felieton Tamary Olszewskiej >>>

W ten dokładnie sposób, w jaki Rosję zniszczyła „władza radziecka”, a Wenezuelę Chavez i jego następca, tak samo niszczy Polskę Kaczyński. Zużywając rezerwy i destruując społeczne elity, które te rezerwy wypracowały, więc po ich zniszczeniu więcej bogactwa do rozdania nie będzie – pisze Cezary Michalski

Czytaj esej Cezarego Michalskiego >>>

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s