Wojna domowa

>>>

Trudno dzisiaj mówić i pisać o czymkolwiek innym niż o piekle, jakie TK, spełniając wolę kościoła i prezesa PiS, zafundował Kobietom.

Tysiące Polek na ulicach miast i miasteczek, Głosy oburzenia płyną ze wszystkich stron i tylko jest takie jedno miejsce, w którym panuje całkowita cisza. To Pałac Prezydencki…

Już trzy dni Polacy czekają na głos pierwszej damy, ale ona konsekwentnie milczy.

Na swoich portalach w mediach społecznościowych pani Duda zablokowała możliwość komentowania, a jednak setki internautów wyszukują ją na nieoficjalnych profilach i próbują sprowokować ją do zabrania głosu.

Na Facebooku, na stronie fanów Agaty Dudy jest już ponad 2 tysiące komentarzy, a wśród nich, „Wstyd i hańba, milcząca kukła. Kobieta bez serca i bez charakteru„, „Wstyd za Pani milczenie i przyzwolenie na to co się dzieje„, „Z roku na rok moja sympatia do Was maleje, a teraz czekam, aż zniknięcie ze sceny politycznej„, „Mnie byłoby wstyd! Jest pani kobietą, ma pani córkę, być może niebawem wnuczkę„.

…ale panią Agatę nic nie rusza”.

Trzeba przyznać, że takiej pierwszej damy nigdy Polska nie miała. Takiej, która jest tak ślepa i głucha na największe bolączki narodu.

Za 4 lata pani Duda opuści Pałac Prezydencki. Ciekawe, jak spojrzy w oczy tym, których dzisiaj omija szerokim łukiem, których lekceważy. Nie zazdroszczę jej, gdy stanie twarzą w twarz z ludźmi, którym dzisiaj odmawia wsparcia. Ale też jej nie żałuję.

Więcej o Tuskach: Kasi i jej ojcu Donaldzie wspierających protest kobiet >>>

– Obostrzenia w naszym kraju należało wprowadzić dużo wcześniej, o tydzień lub dwa – ocenił prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja. Jak dodał, mamy polski scenariusz epidemii, który jest chyba jeszcze bardziej tragiczny, niż ten z początku epidemii we Włoszech.

Więcej o tragedii covidowej, która nadchodzi >>>

Ciekawe, że pomysł Nicolae Ceaușescu z 1966 roku był taki sam i docelowo on zakazał całkowicie aborcji, używając podobnej argumentacji jak teraz u nas. Dziwie się, bo Kaczyński chełpi się tym, że zna historię i jest oczytany. Gdyby znał, wiedziałby, jak dyktator Rumunii skończył – mówi prof. Renata Mieńkowska-Norkiene z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. – To z pewnością też ukłon w stronę Konfederacji, która nie będzie już tak ostro krytykować rządu. Wiadomo, że Kaczyńskiemu zależy tylko na władzy, zatem używa praw kobiet czy praw zwierząt wyłącznie instrumentalnie. Moim zdaniem jest zły do szpiku kości – dodaje.

Wywiad z Renatą Mieńkowską-Norkiene >>>

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s