Morawiecki, 25.12.2019

 

24.12.2019

Boże Narodzenie 2019. Premier Mateusz Morawiecki: „To czas wybaczania sobie nawzajem”

Szef rządu Mateusz Morawiecki oznaczył na Facebooku, że jest w „świątecznym nastroju” i opublikował nagranie z życzeniami. Podkreślił, że Wigilia to „czas podawania ręki na zgodę”.

 

Boże Narodzenie 2019. Życzenia Polakom złożyła już m.in. para prezydencka. Teraz specjalnie przygotowane nagranie pojawiło się także na facebookowym profilu Mateusza Morawieckiego. – Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas – od tych słów zaczyna się nagranie przygotowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Kolejni członkowie rodziny siedzący przy wigilijnym stole tłumaczą, co znaczą dla nich święta.

– To czas, kiedy zostawiamy puste miejsce przy stole, pamiętając o ludziach samotnych i słabszych, a także o tych, którzy nigdy już nie zasiądą z nami do wigilijnej wieczerzy. To piękne polskie tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie, z których jesteśmy dumni, rodzinne śpiewanie kolęd, 12 potraw na wigilijnym stole i wspólny udział w pasterce – wymieniają.

Krzątające się w kuchni, przy choince i wigilijnym stole osoby podkreślają, że święta Bożego Narodzenia są dla nich czasem miłości i szczęścia. – Pachnących ciast, słodyczy i noc, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem. To czas wybaczania sobie nawzajem. Czas podawania sobie ręki na zgodę. Czas dzielenia się opłatkiem. Gdy składamy życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, powodzenia w życiu zawodowym i osobistym – dodają.

– I właśnie tego wszystkiego, w tym niezwykłym czasie, z całego serca wam życzymy – podsumowuje premier Mateusz Morawiecki.

„Oby radość płynąca z narodzin Chrystusa udzielała się nam wszystkim” – dodaje szef KMPR Michał Dworczyk.

 

wp.pl

%d blogerów lubi to: